Поводом Дана државних службеника, Министарство државне управе и локалне самоуправе организовало је свечаност у Палати Србија, окупивши представнике државних органа, органа аутономних покрајина, јединица локалне самоуправе, као и међународних и развојних партнера.
Догађај је био посвећен одавању признања државним службеницима и службеницима у јавној управи за њихов допринос модернизацији услуга, унапређењу рада институција и јачању поверења грађана у јавну управу.
Министарство државне управе и локалне самоуправе доделило је признање Националној академији за јавну управу за посвећеност континуираном стручном усавршавању запослених у јавној управи и изузетан допринос изградњи модерне, ефикасне и професионалне јавне управе у Републици Србији.
У име директорке Националне академије за јавну управу, Марине Дражић, признање је преузела в.д. помоћника директора Бојана Николић.
Ово значајно признање потврђује улогу Националне академије за јавну управу као кључне институције у развоју знања, вештина и професионалних компетенција запослених у јавној управи, као и њен допринос изградњи модерне управе по мери грађана.